09/03/2022 варіанти реагування на стрес

09/03/2022 варіанти реагування на стрес

09/03/2022

— про емоції,
— про варіанти реагування на стрес,
— про підтримку один одному і манну крупу


активізація внутрішніх ресурсів, допомогає запустити механізми подолання негаивних емоцій і станів та відновлює почуття самокомпетентності.

ви можете робити ці вправи особисто, або допомогти людині, яка потребує підтримки

Що домогає?

📍Самообійми. міцно обняти себе так, щоб ви змогли відчути межі свого тіла.

📍Вправа для самоблокування: покласти одну руку собі на серце, а іншу – на живіт і описати відчуття в цих місцях (спочатку в одному, а потім в іншому)

📍Поглажування серця: помістити свої пальці над центром грудної клітки, на 2,5 см нижче від ключиці, й обережно перемістити їх прямо вниз на 10 см. Повторювати такий рух потрібно доти, поки не буде досягнуто відповідного терапевтичного ефекту. Рух схожий на ніжне погладжування кота.

📍П’ять відчуттів: назвати щось для кожного з п’яти відчуттів — те, що можна побачити, почути, понюхати, доторкнутися, покуштувати.

📍Сила тяжіння: спробуйте відчути, як ноги доторкаються до підлоги, тіло — до стільця. Скажіть: «Я відчуваю тиск від того, що ваше моє тіло доторкається до стільця»


ВЗАЄМОПІДРИМКА
може допомогти тілесний контакт із тим, хто поряд / ці вправи можна робити тіки з дозволу людини на тілесний дотик — торкання до неї

📍Дотик. Запропонуйте або попросіть дозволу покласти свою руку на плече, руку чи коліно людині, яка потребує підтримки. Такий дотик може допомогти «заземлитися» і врегулювати свій стан. Якщо потрібно, станьте опорою для людини, нехай він/вона зіпреться на вас.

📍Тиск. Натисніть своїми руками на коліна, ноги чи плечі людини, щоб допомогти йому/їй відчути себе заземленим. Використайте свої ноги, щоб м’яко, але твердо натиснути на його/її ноги. Попередньо запитайте в нього дозволу.

Речі, що допомагають «заземленню», стабілізації стану ви можете робити ці вправи особисто, або допомогти людині, яка потребує підтримки

📍Тактильні об’єкти: візьміть у руки предмет, який можна добре відчути. Наприклад, пластилін, торбинку з насінням або квасолею, камінці, шишки чи інші природні матеріали, іграшку, м’яку ковдру. потримайте предмет в руках, зосередившись на тому, що ви відчуваєте та опишіть уголос свої відчуття.

📍Шматочки льоду: візьміть шматочок льоду, та спробуйте відчути холод у долонях.

📍Заземлення за допомогою подушки чи ковдри: покласти на  коліна подушку чи ковдру і поплескати по ній долонями.

Comments for this post are closed.
" data-path="https://fabricheva.com.ua/wp-content/themes/mentalpress/share42/">

ПЛАН Б: забота о себе в стрессовой ситуации

"как я могу о себе позаботиться в случае если, ощущаю приступ паники , деструктивного поведения или проживаю стресс..."

про Самоцінність / психолог Марія Фабрічева ©playlist XII

27 відео-уроків про те, як вибудувати відносини з собою, зрозуміти свої цінності, потреби, як перестати знецінювати себе та інших, навчитися …

Марія Фабрічева: "Багато історій крутих жінок починаються зі слів «від мене пішов чоловік» / 40 нові 20

У #40нові20 - психотерапевтка Марія Фабричева: говоримо про зраду, про контракти для людей у стосунках, і про життя після зради.