про Синдром Самозванки / © подаст на радіо Культура

про Синдром Самозванки / © подаст на радіо Культура

Радіо культура. Емоційний інтелект. https://bit.ly/31XGdbM

Ведуча: Тетяна Трощинська / гостя Марія Фабричева, психотерапевтка. гвороримо про «Синдром самозванки»: Чому ми не віримо у себе.


7 тез про «синдром самозванки». Розмова з психотерапевткою

1️⃣ Ми маркуємо «синдром самозванця/ки» через страх, сором, почуття провини, відчуття незаслуженого успіху, коли ми з якихось причин не даємо собі побачити свій успіх. Але у класифікаторі такого діагнозу немає.
2️⃣ Глибинною причиною цього може одна з 12-ти психологічних заборон: «Сиди тихо, не висовуйся». Батьки не обов’язково напряму це кажуть, але вони так вибудовують шлях виховання дитини, так показують своїм прикладом, або принижують успіх дитини, що у дитини формується та чи інша заборона.
3️⃣ Хвалити себе можна: так, я класна/ий,я багато вчилась, я недосипала, я працювала, я вмію обрати партнерів, я вмію домовлятись чи укладати угоди, і тому у мене цей успіх. Не «люди добрі, спасибі, що побачили мене! Я ж така гарна дівчинка», відчуваєте різницю?
Але, на жаль, небагато людей це вміють. І чим більше людина вчиться, докладає зусиль, тим більше, у неї може бути цей синдром.
4️⃣ Ми маємо право робити маленькі паузи і запитувати себе, чи достатньо мені зараз знань? Це не означає припинити відкривати щось нове. Але ми можемо зробити паузу, почати застосовувати нове на практиці і слухати себе. Коли відкривається такий голод: я хочу чогось більшого! Але мені не вистачає якоїсь інформації. Але при цьому я не знецінюю себе, того що я вже зробила/в. Це не знову «з нуля». У вас є база.
5️⃣ Як відрізнити впевненість від пихи?
Коли я не вірю, що хтось може зробити так само добре, як і я. І коли я дивлюсь на успіх інших людей і мені стає боляче, виникає бажання знищити іншу людину за цей успіх. Оце вже проблема. Якщо я досягла успіху, успіх іншої людини мені не заважає.
6️⃣Про культ страждань: я запитую у людини, де ти страждаєш? За сферами: дім, сім’я, діти, робота, любов, гроші, бізнес, друзі, хобі, відпочинок, здоров’я? Де ти страждаєш? А де НЕ страждаєш? І тоді ти думаєш, як навички, які роблять тебе щасливим в якійсь сфері, перенести в ту, де ти страждаєш.
7️⃣Поставте собі запитання: чи точно вам треба йти до якоїсь ідеальної вершинки, чи ви вже її маєте?
А якщо послухаєте, то там є ще прекрасна історія Ірвіна Ялома про вміння присвоїти собі успіх.

Comments for this post are closed.
" data-path="https://fabricheva.com.ua/wp-content/themes/mentalpress/share42/">

ПЛАН Б: забота о себе в стрессовой ситуации

"как я могу о себе позаботиться в случае если, ощущаю приступ паники , деструктивного поведения или проживаю стресс..."

про Самоцінність / психолог Марія Фабрічева ©playlist XII

27 відео-уроків про те, як вибудувати відносини з собою, зрозуміти свої цінності, потреби, як перестати знецінювати себе та інших, навчитися …

Марія Фабрічева: "Багато історій крутих жінок починаються зі слів «від мене пішов чоловік» / 40 нові 20

У #40нові20 - психотерапевтка Марія Фабричева: говоримо про зраду, про контракти для людей у стосунках, і про життя після зради.