06/03/2022 про різні прояви травми

06/03/2022 про різні прояви травми

06.03.2022

цей ефір з двох частин

  • частина перша: про емоції, пам’ять та інші прояви травми
  • частина друга: про нарцисизм та дбайливість до себе

 


 

Щодо росії, то йдеться, можливо, навіть про складні психогенетичні процеси, чому так впливає пропаганда, і чому таке зомбування спрацювало, що пробити його дуже складно.

При цьому, що ще я для себе зрозуміла: звичайно ж, не масово ці люди не розуміють, але чомусь їм простіше триматися за фейки: тому що це теж заспокоює, так.

Раніше в них було таке нарцисичне роздмухування. Нарцисичне его країни роздмухалося до надзвичайних масштабів. Уся країна вірила, що вони «великий народ», це все підживлювалося, і таке інше.

А, як відомо, нарцисичний розлад особистості на поверхні дуже грандіозний, а всередині, приховано, дуже неповноцінний і примітивний. І люди з яскраво вираженим нарцисичним розладом не витримують такого почуття, як сором, навіть не провина, а саме сором.

Сьогодні цей сором тотально накриває дуже багато людей, що живуть у країні-агресорі рф. І чим більше ви намагаєтеся до них достукатися, тим більше роздмухується їхнє внутрішнє відчуття «я не ок», і тоді виходить назовні так звана «нарцисична лють».

Тому вони будуть хапатися за фейки, вірити в те, що це намальована війна, та іншу нісенітницю, яка ллється на їхні голови. У такий спосіб спрацьовують механізми захисту. Тому що якщо не хапатися за фейки і зізнатися самим собі, що ніякі вони не герої, а окупанти, вороги, і все, що вони роблять, це руйнують і загрожують, і більше нічого не вміють, звалиться вся їхня нарцисична конструкція. Чи звалиться вона? Обов’язково.

Однак, повторюю, мій заклик до вас: все, ви вже зробили все можливе зі свого боку. Ви не повинні їм нічого доводити.

Певні автори, які займаються вивченням нарцисичного розладу, особливо перверзних нарцисів, усієї цієї так званої “чорної тріади”: перверзний нарцис, психопат, соціопат та макіавеліст, рекомендують у жодному разі не домовлятися з нарцисами – це програш.

Усе, що можна зробити, — це розвернутися і перервати усіляке спілкування, усілякі транзакції, тому що ви наповнюєте їх енергією.

Не годуйте тролів, будь ласка.

Усе, що ви могли сказати, ви вже сказали, досить. Хто хотів, я ще раз повторю, той все чудово розуміє.

Що саме вони робитимуть далі зі своєю країною – це їхні проблеми, їхні питання. Чи впаде економіка їхньої країни? Звичайно, впаде, тому що санкції і всі інші заходи спрацюють.

Зараз вони будуть ще якийсь час в екзистенційному вакуумі, а потім їх “розірве на шматки”. Це буде нестерпно, тому що ламається ціла конструкція, і зараз руйнуються внутрішні міфи. І їхня країна стоїть на межі катастрофи.

Але наше з вами завдання зараз: не розпорошуватися. Не лікувати нікого, не намагатися донести їм, що там несуться фейки, а дбати про себе, дбати про своїх близьких та захищати свою країну.

Я вас дуже прошу: не витрачайте енергію, не атакуйте, не нападайте, тому що це лише «годує» нарцисичних тролів, роздмухує їх его, і вони продовжують вважати себе капець якими важливими, що «все залежить від них, все залежить від їх доброї волі, та ін.”

Ні, від них вже мало що залежить.

Тому: відчіпляйтеся, сепаруйтеся від своєї нарцисічної рідні, яка живе в рф, ламайте ці симбіотичні зв’язки, це теж дуже важливо. По можливості: переривайте контакт, не відповідайте на питання, не намагайтеся щось донести.

Вони все чудово бачать.

Робіть акцент на себе. Витрачайте енергію на себе, на те, що для вас важливе, і на людей, які поряд із вами.

Comments for this post are closed.
" data-path="https://fabricheva.com.ua/wp-content/themes/mentalpress/share42/">

ПЛАН Б: забота о себе в стрессовой ситуации

"как я могу о себе позаботиться в случае если, ощущаю приступ паники , деструктивного поведения или проживаю стресс..."

про Самоцінність / психолог Марія Фабрічева ©playlist XII

27 відео-уроків про те, як вибудувати відносини з собою, зрозуміти свої цінності, потреби, як перестати знецінювати себе та інших, навчитися …

Марія Фабрічева: "Багато історій крутих жінок починаються зі слів «від мене пішов чоловік» / 40 нові 20

У #40нові20 - психотерапевтка Марія Фабричева: говоримо про зраду, про контракти для людей у стосунках, і про життя після зради.