новини партнерів: книга Тані Касьян «Про що мовчать» © WoMo

новини партнерів: книга Тані Касьян «Про що мовчать» © WoMo

джерелоhttps://womo.ua/womo-kniga-pro-shho-movchat-tani-kasyan/

ілюстрації: Анастасія Левицька

записала Тетяна Гордієнко

придбати книгу: https://book24.ua/product/pro-shcho-movchat/


Є жінки, життя яких проходить немов у паралельному світі: ми нічого не знаємо про те, як живуть, наприклад, жінки з наркозалежністю або з ВІЛ-статусом, або безпритульні жінки. Подвійна стигматизація (як представниць вразливої категорії і, одночасно, як жінок) надійно ізолює їх від нашого погляду. Головна редакторка WoMo та ZZA Таня Касьян протягом року спілкувалася саме із такими жінками. А тепер публікує відверту й сміливу книгу «Про що мовчать» (BookChef).

Наскільки ваша думка як інтерв’юера та автора збігається з думками персонажів? Якщо не збігається, як ви почуваєтеся?

Коли ти береш інтерв’ю, твоє завдання — створити такі умови для співрозмовника, щоб він відкрився. Але правда моїх героїнь була незручною навіть для мене, людини, яка кожного разу дивувалася: чому так відбувається у світі? Так, зізнаюсь, що інколи я була шокована, але я навчилась не засуджувати людей, бо розумію, що не маю на це права. Тож, у таких випадках я задавала ще більше питань, щоб стати на місце людини, спробувати її зрозуміти. І мені здається, що мені це вдавалось. Думаю, читаючи книжку, ви збагнете, у яких саме моментах так відбувалось.

У чому ви змінили ваші погляди після спілкування з кожною героїнею?

Я стала більш толерантною до людей. Люди, яких ми зустрічаємо у житті, так чи інакше стають нашими вчителями. Це стосується і моїх героїнь. Наприклад, я стала дуже обережною у своїх словах, намагаюсь використовувати правильні терміни і пояснюю іншим, чому треба говорити «роми», а не «цигани», «безпритульні», а не «бомжихи». Для мене було принципово створити словничок коректної термінології, який ви знайдете майже після кожної історії. Ще я стала більш чуйною, і водночас це спричиняло психологічний дискомфорт. Над деякими історіями я пролила достатньо сліз, і добре, що є психолог Маша Фабричева, яка допомагала мені не вигоріти під час роботи над матеріалом…


продовження інтерв’ю читайте на сайті: 

WoMo-книга: «Про що мовчать» Тані Касьян


придбати книгу

https://book24.ua/product/pro-shcho-movchat/

 

Comments for this post are closed.
" data-path="https://fabricheva.com.ua/wp-content/themes/mentalpress/share42/">

ПЛАН Б: забота о себе в стрессовой ситуации

"как я могу о себе позаботиться в случае если, ощущаю приступ паники , деструктивного поведения или проживаю стресс..."

про Самоцінність / психолог Марія Фабрічева ©playlist XII

27 відео-уроків про те, як вибудувати відносини з собою, зрозуміти свої цінності, потреби, як перестати знецінювати себе та інших, навчитися …

Марія Фабрічева: "Багато історій крутих жінок починаються зі слів «від мене пішов чоловік» / 40 нові 20

У #40нові20 - психотерапевтка Марія Фабричева: говоримо про зраду, про контракти для людей у стосунках, і про життя після зради.