ЗАЯВА ЛИТОВСЬКИХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

ЗАЯВА ЛИТОВСЬКИХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

ЗАЯВА ЛИТОВСЬКИХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

СТОСОВНО ВІЙНИ В УКРАЇНІ ТА РОСІЙСЬКИХ ПСИХОТЕРАПЕВТИЧНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

ВІЛЬНЮС. 18 березня 2022 року


Ми, представники тринадцяти організацій, що об’єднують литовських психотерапевтів, розглядаємо війну, що розпочалася 24 лютого 2022 року на території України, як жорстокий та егоїстичний насильницький акт проти незалежності суверенної держави, її демократичного громадянського суспільства та самого духу свободи.
Наші думки та підтримка спрямовані до українських колег, які втратили своїх близьких, душевний спокій, свою домівку, можливість займатися своєю професією та підтримувати сім’ї, як і тисячі інших українців. Тим не менш, ми віримо в силу їх духу та професійну ідентичність, засновану на пошуку істини та утвердження внутрішньої та зовнішньої свободи.

Нижче підписані психотерапевтичні організації є членами міжнародних асоціацій. Як і багато міжнародних професійних організацій, ми підтримуємо їх позицію щодо війни та вжиті ними заходи. Але в той же час ми бачимо, що деякі міжнародні психотерапевтичні організації використовують формулювання, які є занадто політично коректними і не повністю відображають нашу позицію. Ми хочемо пояснити, що ми маємо на увазі.

Литва, Польща та інші країни Балтії, зрозуміло, більш чутливі до страждань України, ніж їхні колеги у західному світі. Ця війна близька до наших кордонів, і ми відчуваємо загрозу стати «наступним у черзі», якщо путінізм підпорядкує Україну. Ми стоїмо на вічному історичному краю, що розділяє Росію та Європу. У нашій свідомості існує зіткнення двох культур (демократичної та тоталітарної), різної філософії та ставлення до людського життя, свободи та фундаментальних цінностей. Війна в Україні пробудила колективні пласти травматичної пам’яті, переданої нам через репресованих предків. Ми дізналися, що мовчання означає співпрацю, а уникнення говорити означає заперечення реальності.

Ми хочемо висловити професійну солідарність і публічно поділитися досвідом східних європейців, які протягом 50 років зазнали промивання мізків активною пропагандою, поширеною Радянською Росією, та реальністю репресивного апарату. Після 32 років незалежності та 18 років членства в НАТО ця історична пам’ять і загроза знову відбулися.
Ми стверджуємо, що сьогодні, коли з’являється щось прогресивне та значуще у сфері людських відносин для кожної зі сторін, немає місця «продуктивному мовчанню». Нейтральність – це лише незріла наївність перед обличчям агресії. Нейтральна позиція, «яка демонструє розуміння для обох сторін», підтримує наратив, нав’язаний російською пропагандою та демонстрацією сили. Спроби зрозуміти або співпереживати обидві сторони означають відвернення від суті агресії, не роблячи різниці між жертвою і нападником. Україну та її народ знищують ТУТ І ЗАРАЗ! Це гуманітарна катастрофа і величезна трагедія для всієї Європи.
Тому ми закликаємо наших західних колег утримуватися від нейтралітету, який інакше так цінується в нашій професії. Неетично та аморально бути нейтральним щодо агресії та насильства. Жорстокий злочин проти людства необхідно негайно припинити.
Ми закликаємо психотерапевтичні організації всіх європейських країн, включаючи Росію, висловити однозначну позицію щодо війни в Україні. Будь ласка, перегляньте будь-які неоднозначні твердження.

Кожен випадок мовчання свідчитиме про те, що страх перед незручністю змушує нас заперечувати реальність страждань в Україні.
Ми закликаємо європейські організації психотерапевтів прийняти практичні рішення щодо тих російських організацій, які утримаються від засудження війни проти України.
Правда й етика не можуть бути двозначними перед обличчям війни. Психотерапія завжди полягала в тому, щоб допомогти страждаючим з розумінням і співпереживанням. Колективний сором і моральна провина Росії залишаться предметом аналізу протягом багатьох десятиліть після війни.
Ми закликаємо до дій зараз, тому що покоління європейців відчують психологічні наслідки цієї війни.
Слава Україні! Правда і мужність переможуть!

Підписанти:

 • Литовське товариство психоаналізу
 • Литовська гештальт-асоціація
 • Асоціація системної сімейної психотерапії
 • Каунаське товариство досліджень психоаналізу та психотерапії
 • Вільнюське товариство психоаналітиків
 • Литовська асоціація аналітичної психології
 • Литовська асоціація прикладної психології
 • Східноєвропейська асоціація екзистенційної терапіїєтик
 • Литовське групове аналітичне товариство
 • Литовська психодраматична асоціація
 • Асоціація індивідуальної психологічної психотерапії та аналізу за Адлером
 • Литовська асоціація гештальт-психотерапії
 • Литовське психотерапевтичне товариство

«Звернення та заяви щодо військового вторгнення РФ до території України»

Comments for this post are closed.
" data-path="https://fabricheva.com.ua/wp-content/themes/mentalpress/share42/">

ПЛАН Б: забота о себе в стрессовой ситуации

"как я могу о себе позаботиться в случае если, ощущаю приступ паники , деструктивного поведения или проживаю стресс..."

про Самоцінність / психолог Марія Фабрічева ©playlist XII

27 відео-уроків про те, як вибудувати відносини з собою, зрозуміти свої цінності, потреби, як перестати знецінювати себе та інших, навчитися …

Марія Фабрічева: "Багато історій крутих жінок починаються зі слів «від мене пішов чоловік» / 40 нові 20

У #40нові20 - психотерапевтка Марія Фабричева: говоримо про зраду, про контракти для людей у стосунках, і про життя після зради.