Ой всьо: показали 13 заборон, які живуть в українцях ©gazeta.ua

Ой всьо: показали 13 заборон, які живуть в українцях ©gazeta.ua

матеріал на сайті Gazeta.ua про проект Філософія Улюблені Граблі  з ексклюзивними фото усіх заборон

  • фотограф проекту — Ірина Хмара
  • креативна ідея — Марія Фабрічева

* Контент, ідея, фото і відео матеріали захищені Законом України про авторські та суміжні права.

Копіювання і розміщення фото можливо тільки за погодженням з Марією Фабрічевой

 

Психотерапевт Марія Фабричева створила серію фотографій про заборони українців. Фотографом стала Ірина Хмара.

«Є поняття культуральних батьків. Воно в собі включає історичну складову, соціокультурну. Те що передається з покоління в покоління — жарти, система понять, легенди. Очікування від ідеальних жінок і чоловіків. Наш внутрішній дорослий знає про нові можливості, реалії, що 21 століття. Але наш культуральний батько цього не приймає. Знає, що гроші псують людину, що народжений повзати — літати не може. Цей конфлікт лежить в основі людських дій і передається з покоління в покоління з допомогою фольклору. Насправді можна вибрати: спиратися в своєму житті на страждання або почати жити по-іншому», — каже Фабричева.

Всього проект включає 13 заборон. Вони діляться на 5 груп: заборони на виживання, безпеку, приналежність, компетенцію та самоідентичність.

Заборона : Не будь дитиною

На невербальному рівні один з батьків транслює послання, з якого дитина робить висновок: «я маю бути дорослим і піклуватися про інших». У дорослому житті такій людині буде важко проявляти емоції.

Заборона: Не будь близьким

На невербальному рівні один з батьків транслює послання, з якого дитина робить висновок: «я маю закінчити відносини, поки мене не покинули». Це заважає нормальній взаємодії, розвитку стійких довгострокових зв’язків. При їх розвитку у людини підвищується рівень тривожності.

Заборона: Не роби

На невербальному рівні один з батьків транслює послання, з якого дитина робить висновок:» у мене нічого не вийде». Заборона заважає щось робити, створювати. Такі люди дуже часто вважають себе не компетентними ні в чому.

Заборона: Не дорослішай

В людині зароджується несвідома переконаність: «Якщо я стану дорослим, мене не будуть любити». У підсумку — інфантилізм. Їм страшно відокремитися від батьків. І батькам страшно відпустити дитину. Тому така людина шукає аналогічну фігуру в стосунках, на яку можна спертися як на маму або тата.

Заброна: Не думай

Основа цієї заборони формується, коли батьки вирішують все за дитину. У дорослому віці така установка знецінює здатність людини думати самостійно, приймати рішення і нести за них відповідальність. Люди з такою забороною вкрай схильні до будь-яких маніпуляцій.

Заборона: Не досягай успіху

Батьки знецінюють успіхи дитини, і та робить висновок: «я ніколи нічого не досягну». Такі люди шукають ідеалізованого партнера, тому перебірливі. Або вони уразливі і бояться, що їх відкинуть, вказавши на недоліки.

Заборона: Не будь собою

Дана заборона означає небезпеку бути собою. Це результат послання: «Не будь таким, який ти є. Тому що це небезпечно. Тому що тебе таким не приймуть». Це людина, яка має труднощі з самовираженням або самопроявом. Часто такі люди намагаються «виправити» інших.

Заборона: Не належ

У ранньому віці така людина могла відчути себе знедоленою і прийняти рішення не належати нікому, щоб не ранитися, не бути відкинутим. Або ж на неї була покладена місія — бути відповідальним за батьків: не належати нікому означає не залишити маму або тата. Це не командні гравці. З ними складно вести комунікацію. Вони дуже дистанціюються, насилу просять про допомогу.

Заборона: Не живи

Одна з найбільш токсичних заборон. Вона може сформуватися, якщо в родині погана атмосфера. Мати підвладна післяпологової депресії, може відкидати дитину, не брати її на руки, всіляко ігнорувати. На невербальному рівні дитині передається неусвідомлене послання, які він зчитує, як: «Якщо мене не буде, моїм батькам стане добре». Таким людям характерні суїцидальний шантаж, алкоголізм, прояв жорстокості по відношенню до іншого партнера.

Заборона: Не будь здоровим

Виникає, якщо з батьків з якихось своїх причин вигідно, щоб дитина хворіла. Виникає синдром Мюнхгаузена — доросла людина симулює хворобу, щоб отримати увагу і турботу і підтвердити свою важливість і значимість. Зворотна ситуація — матуся використовує будь-яку можливість, щоб лікувати свою дитину. Тому що для неї це єдиний спосіб проявити себе. Зазнавши невдачі, він не бачить іншого виходу, крім як нашкодити власному здоров’ю.

Заборона: Не будь важливим

Таку заборону може отримати людина, яка з дитинства впевнена, що нікому не потрібна і не важлива, незважаючи на будь-які дії і спроби себе проявити. Батьки нехтують результатами його старань. Така людина ніяк не проявляється, її не видно і не чутно.

Заборона: Не відчувай

Батьки блокують прояви емоцій у дитини. Такі люди дуже витривалі. У відносинах суворі, налагоджують слабкий контакт, скупо виражають почуття.

Заборона: Не довіряй

Культуральна заборона, характерна для українського суспільства. Включає в себе і «Не належ», і «Не будь близьким», і «Не досягай успіху».У підсумку це дає підозрілість до всього світу, недовіра до певних груп: чоловіків, євреїв, продавців. Але якщо людина не довіряє світу, він не довіряє і саму собі.

* Контент, ідея, фото і відео матеріали захищені Законом України про авторські та суміжні права.

Копіювання і розміщення фото можливо тільки за погодженням з Марією Фабрічевой

джерело: https://gazeta.ua/articles/science-life/_oj-vso-pokazali-13-zaboron-yaki-zhivut-v-ukrayincyah/866864

Comments for this post are closed.
" data-path="https://fabricheva.com.ua/wp-content/themes/mentalpress/share42/">

ПЛАН Б: забота о себе в стрессовой ситуации

"как я могу о себе позаботиться в случае если, ощущаю приступ паники , деструктивного поведения или проживаю стресс..."

про Самоценность / психолог Мария Фабричева ©playlist XII

27 видео-уроков о том, как выстроить отношения с собой, понять свои ценности, потребности, как перестать обесценивать себя и других, научиться …

Марія Фабрічева: "Багато історій крутих жінок починаються зі слів «від мене пішов чоловік» / 40 нові 20

У #40нові20 - психотерапевтка Марія Фабричева: говоримо про зраду, про контракти для людей у стосунках, і про життя після зради.