«Так, мамо, ми займаємося сексом». Кілька поколінь під одним дахом © подкаст hromadske.radio

«Так, мамо, ми займаємося сексом». Кілька поколінь під одним дахом © подкаст hromadske.radio

джерело https://hromadske.radio/podcasts/sotsial-na-dystantsiia/tak-mamo-my-zaymaiemosia-seksom-kil-ka-pokolin-pid-odnym-dakhom


Говоримо про стосунки в родині на карантині, правила співжиття з дітьми та старшим поколінням. Як не забувати про право на секрети дитини, особистісні кордони один одного та налаштувати сумісність кількох поколінь під одним дахом?

Головні тези подкасту: 

👨‍👩‍👧‍👦 Я зрозуміла, що ми залишились у наших квартирах з тими, з ким мали залишитись. До цього ми швидко-швидко бігли. Ми бігли від себе, стосунків, сприйняття інших поколінь. Ми закочували очі: «Ой, що наші батьки знають».
І ось ми зустрілися. Це важливий час навчитися з повагою ставитись один до одного. І навчитися домовлятися.

👨‍👧‍👦Доки ви реагуєте агресивно на своїх батьків, доки намагаєтесь їм довести, що ви дорослі — ви залишаєтесь дітьми.
Ваша мама чи батько не зміняться, але ви можете дозволити собі змінити ставлення до того, що вони кажуть. Я завжди кажу на офлайн тренінгах: «усі рекомендації батьків приймаються з подякою». Ми кажемо: «Дякую», «Зрозуміла», «Почула». Але виконуються не всі.

👨‍👧‍👦 Багато проблем тягнуться з життя до карантину. Якщо були проблеми і до карантину, тим складніше вирішувати це зараз. На жаль, для нас скандал чи якийсь гнів — простий старовинний спосіб. Наразі оцей спосіб, коли хтось заходить у вашу кімнату без дозволу, без стуку, це називається нарватися.
Іноді людина перетинає кордони іншої людини, для того, щоб мати право розпочати скандал.

👨‍👧‍👦 «Так, мамо, діти, ми займаємося сексом».
Я за креатив. Можна домовитись про те, що ніхто не вривається у двері. Це про повагу. Є сексуальне насильство, а є сексуальна образа. У нас є інтимні кордони. Не соромтеся, вішайте таблички: «Зайнято», «Стукайте».

👨‍👧‍👦Кожен з нас повинен вирішити — що вам дорожче: теплі стосунки з повагою, чи старі звички скандалити і ненавидіти один одного.

👨‍👧‍👦 Ваша дитина — не ваша власність.
Кордони формуються в дитинстві. ВЯона росте, в неї з’являються свої звички, фантазії, своє право бути на самоті, мати свої секрети, переговорити про щось з друзями. Я розумію, що батьки хочуть брати дітей під контроль, бо їм так спокійніше. Але контроль має бути з повагою до кордонів. Контроль має бути з розумінням того, що є місця, коли дитина починає зростати, коли батькам без дозволу ходу немає. І ці кордони в нас такі розмиті, про це потрібно говорити, потрібно змінювати ставлення.

👩‍👧‍👧Жінка, яка працює, а потім стає до плити, а потім ще перевіряє уроки, а потім ще щось має в шкільну групу написати — це велике навантаження. Я хочу звернутися до наших чоловіків: агов, хлопці, давайте підключайтеся, допомагайте, беріть щось на себе, розподіляйте ці ролі, розподіляйте ці обов’язки, хто що робить, тому що зараз це також дуже важливо.

СЛУХАТИ ПОДКАСТ  

 


© Соціальна дистанція 

 подкаст https://hromadske.radio/podcasts/sotsial-na-dystantsiia/tak-mamo-my-zaymaiemosia-seksom-kil-ka-pokolin-pid-odnym-dakhom


Важливо

Як не розлучитись після карантину: практичні поради психолога / © 24tv.ua

Comments for this post are closed.
" data-path="https://fabricheva.com.ua/wp-content/themes/mentalpress/share42/">

ПЛАН Б: забота о себе в стрессовой ситуации

"как я могу о себе позаботиться в случае если, ощущаю приступ паники , деструктивного поведения или проживаю стресс..."

про Самоцінність / психолог Марія Фабрічева ©playlist XII

27 відео-уроків про те, як вибудувати відносини з собою, зрозуміти свої цінності, потреби, як перестати знецінювати себе та інших, навчитися …

Марія Фабрічева: "Багато історій крутих жінок починаються зі слів «від мене пішов чоловік» / 40 нові 20

У #40нові20 - психотерапевтка Марія Фабричева: говоримо про зраду, про контракти для людей у стосунках, і про життя після зради.