
«Так, мамо, ми займаємося сексом». Кілька поколінь під одним дахом © подкаст hromadske.radio
- Ведуча: Тетяна Трощинська
- Гостя: Марія Фабричева
Головні тези подкасту:
👨👩👧👦 Я зрозуміла, що ми залишились у наших квартирах з тими, з ким мали залишитись. До цього ми швидко-швидко бігли. Ми бігли від себе, стосунків, сприйняття інших поколінь. Ми закочували очі: «Ой, що наші батьки знають».
І ось ми зустрілися. Це важливий час навчитися з повагою ставитись один до одного. І навчитися домовлятися.
👨👧👦Доки ви реагуєте агресивно на своїх батьків, доки намагаєтесь їм довести, що ви дорослі — ви залишаєтесь дітьми.
Ваша мама чи батько не зміняться, але ви можете дозволити собі змінити ставлення до того, що вони кажуть. Я завжди кажу на офлайн тренінгах: «усі рекомендації батьків приймаються з подякою». Ми кажемо: «Дякую», «Зрозуміла», «Почула». Але виконуються не всі.
👨👧👦 Багато проблем тягнуться з життя до карантину. Якщо були проблеми і до карантину, тим складніше вирішувати це зараз. На жаль, для нас скандал чи якийсь гнів — простий старовинний спосіб. Наразі оцей спосіб, коли хтось заходить у вашу кімнату без дозволу, без стуку, це називається нарватися.
Іноді людина перетинає кордони іншої людини, для того, щоб мати право розпочати скандал.
👨👧👦 «Так, мамо, діти, ми займаємося сексом».
Я за креатив. Можна домовитись про те, що ніхто не вривається у двері. Це про повагу. Є сексуальне насильство, а є сексуальна образа. У нас є інтимні кордони. Не соромтеся, вішайте таблички: «Зайнято», «Стукайте».
👨👧👦Кожен з нас повинен вирішити — що вам дорожче: теплі стосунки з повагою, чи старі звички скандалити і ненавидіти один одного.
👨👧👦 Ваша дитина — не ваша власність.
Кордони формуються в дитинстві. ВЯона росте, в неї з’являються свої звички, фантазії, своє право бути на самоті, мати свої секрети, переговорити про щось з друзями. Я розумію, що батьки хочуть брати дітей під контроль, бо їм так спокійніше. Але контроль має бути з повагою до кордонів. Контроль має бути з розумінням того, що є місця, коли дитина починає зростати, коли батькам без дозволу ходу немає. І ці кордони в нас такі розмиті, про це потрібно говорити, потрібно змінювати ставлення.
👩👧👧Жінка, яка працює, а потім стає до плити, а потім ще перевіряє уроки, а потім ще щось має в шкільну групу написати — це велике навантаження. Я хочу звернутися до наших чоловіків: агов, хлопці, давайте підключайтеся, допомагайте, беріть щось на себе, розподіляйте ці ролі, розподіляйте ці обов’язки, хто що робить, тому що зараз це також дуже важливо.
СЛУХАТИ ПОДКАСТ 
Важливо
Як не розлучитись після карантину: практичні поради психолога / © 24tv.ua