Змінитися не можна терпіти © молодіжний журнал МИ

Змінитися не можна терпіти © молодіжний журнал МИ

© журналіст: ОЛЕГ БУЛАХ

 

Народитися не у своєму тілі, не любити власне відображення у дзеркалі та відчувати відразу до своїх геніталій. Здавалося б, щось неймовірне? Ні, серед нас дійсно є люди, які вважають свою стать помилкою природи.

Трансгендери — люди, соціальна стать (гендер) яких не збігається з біологічною.  Простіше кажучи, ті, чия внутрішня природа, як вони вважають, не збігається з їхнім фізичним втіленням.

Трансгендери разом з геями, лесбійками та бісексуалами є представниками ЛГБТ-спільноти – навіть мають свій прапор у вигляді стягу з п’яти горизонтальних смуг: двох світло-блакитних, двох рожевих та з білої в центрі. 

 Психолог Марія Фабричева: «Істинні трансгендери – це ті люди, які не сприймають з самого дитинства свої первинні статеві ознаки та геніталії. Буває настільки катастрофічне неприйняття себе, що люди наносять собі травми. Вони просто не можуть жити в цьому тілі. Ця тема дуже складна. На даний час вона знаходиться лише на базовому етапі дослідження як феномену. Важливо говорити про це та глибше вивчати».                                                                                

 Існує декілька типів людей, що потрапляють під визначення трансгендерності: транссексуали («я = інша стать»), трансвестити («граю роль протилежної статі»), гендерквіри («відмовляюся від бінарного розуміння гендеру»), андрогіни («чоловік=жінка»), інтерсексуали («чоловік+жінка»), бігендери («іноді чоловік, іноді жінка»), агендери («я не маю гендеру»). Колись трансгендерність вважалася психічним розладом. Зараз же за МКБ-11 (Міжнародною класифікацією хвороб) входить до переліку «інших специфічних станів, що характеризують сексуальне здоров’я». 

 Психолог Марія Фабричева:  «Трансгендерами в майбутньому можуть стати люди, які у дитячому  віці постраждали від тієї чи іншої форми насильства. Але зазнали вони її в такому ранньому віці, що можуть самі цього не пам’ятати. І вже як нашарування на цю травму, йде на психологічному рівні рішення, що людина не хоче бути собою, тому що це небезпечно. І це тягне за собою наслідки аж до зміни статі».                                                           

Спеціалісти й досі не можуть дійти єдиного висновку щодо причини виникнення такого стану у людини, правильно охарактеризувати це явище.                                                                      

Психолог Марія Фабричева:   «В групі ризику також перебувають гермафродити, яким зробили операцію невчасно. Тут важливо не поспішати. Іноді буває, що батьки роблять операцію дитині одразу при народженні, самим обираючи їй стать, що потім, до речі, приховують. А коли, наприклад, у хлопчика починають розвиватися молочні залози, для нього це стає сюрпризом, бо гормони і хромосомний набір всередині виявляються іншої гендерної ознаки».     

 Аби змінитися, трансгендери вдаються до самостійного (рідше кваліфікованого) призначення гормонотерапії, у вигляді прийняття гормонів преорально або за допомогою ін’єкцій. Вона є заміщенням гормонів, які організм більше не виробляє в достатній кількості, або не виробляє взагалі. Застосовується при наявності ряду медичних показань. Прийом таких статевих гормонів, як естроген, антиандрогени або тестостерон дозволяє людині набути фізичних характеристик, які більше відповідають гендеру, з яким вона себе ідентифікує.                                                                        

Психолог Марія Фабричева:   «Гормонотерапія – це не просто. Вона досить погано впливає на здоров’я. Саме через це людині пропонується спочатку відвідати психотерапевта, сексолога, сексопатолога. Не для того, щоб звинуватити її в трансгендерності, а щоб допомогти зрозуміти, чи це саме трансгендерність, а не якась інша історія».                                   

Серед трансгендерів нам відомі такі зірки світового та українського шоу-бізнесу, як співачка Зіанджа, травесті-діва Монро, модель Валентина Сампайо, зірка Playboy Інес Рау, брати, а згодом сестри-кінорежисери Вачовські та багато інших. В Україні люди, які хочуть зробити корекцію статі й отримати відповідні документи, змушені пройти ряд процедур.                                                                         

Психолог Марія Фабричева: «Кожна історія дивовижна та унікальна. Кожну історію треба окремо вивчати. Тому в будь-якому випадку: або до операції, або після неї людина потребує підтримки. І якщо проблема полягала не у зміні статі, а в чомусь іншому, можливо в травмі чи сексуальному насильстві, це може перейти в ще більшу проблему».

© журналіст: ОЛЕГ БУЛАХ

 

___________

Журнал МИ № 2 – грудень 2018. Тема номера: Старість не радість – молодість теж

МИ — восьмеро молодих людей. Хтось із нас скоро вийде заміж, хтось кохає людину своєї статі, хтось

ненавидить відстані, а хтось годинами сидить у Badoo у пошуках свого щастя. У кожного з нас у руках наше

молоде життя. Ми поки не знаємо, як з ним поводитися. Давай будемо чесними з собою: зараз нас більш

за все турбують далеко не наступні вибори президента чи причини падіння курсу гривні. Нас турбує те, що

всередині нас. Поговоримо про це?

___________

 

Comments for this post are closed.
" data-path="https://fabricheva.com.ua/wp-content/themes/mentalpress/share42/">

ПЛАН Б: забота о себе в стрессовой ситуации

"как я могу о себе позаботиться в случае если, ощущаю приступ паники , деструктивного поведения или проживаю стресс..."

про Самоцінність / психолог Марія Фабрічева ©playlist XII

27 відео-уроків про те, як вибудувати відносини з собою, зрозуміти свої цінності, потреби, як перестати знецінювати себе та інших, навчитися …

Марія Фабрічева: "Багато історій крутих жінок починаються зі слів «від мене пішов чоловік» / 40 нові 20

У #40нові20 - психотерапевтка Марія Фабричева: говоримо про зраду, про контракти для людей у стосунках, і про життя після зради.